Vývoj, výroba, prodej a servis

Speciálních testovacích zařízení

DURATEST - Testovací zařízení na míru

Už přes 20 let se společnost PKS servis spol. s r.o. zabývá vývojem a výrobou celé řady speciálních testovacích zařízení na míru dle specifických požadavků zákazníka. Tato zařízení jsou určena pro zkoušení životnosti tlakové, tepelné či mechanické odolnosti, ale také těsnosti a funkčnosti testovaného produktu. Zkušebny dodáváme jako mobilní tak i stacionární zařízení pro zkoušky odolností prototypů i k testování sériově vyráběných dílů.

Naší specialitou jsou hydraulické zkušební standy, jako např. pulzační zařízení (zkušebny) pro dlouhodobé zkoušení životnosti typizovaných výrobků, nebo prototypů výrobků cyklickým namáháním vnitřním přetlakem a vnitřním i vnějším teplotním zatížením.  Základní modul zkušeben obsahuje vybavení pro testování výrobků tlakovými pulzy sinusového nebo lichoběžníkového tvaru. Zařízení je ovládáno na míru navrženým softwarem a regulátorem, který kromě analytické funkce (přesné zobrazení tlaků a průběhů) vyhodnocuje průběh zkoušky statisticky, tj. počet pulzů, hlídání limitů tlaku a ukládání historie s možností vytvářet protokoly apod.

Naše zkušebny jsou samostatné systémy bez nutnosti stálé kontroly. Zkušebny lze také napojit na lokální sítě a se vzdáleným přístupem sledovat jejich funkce a zjištěné parametry. Napojením testovacích zařízení a zkušeben k síti také usnadňuje jejich pravidelné hlídání probíhajících zátěžových zkoušek.

Servis a technické poradenství

Vlastní vývoj, výroba a montáž celků

Komplexní záruční a pozáruční poradenství

Dlouholetá praxe a znalost národních a světových standardů

Profesionální a zkušený tým montérů a techniků